Фастівчани вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2014 року. Фатальний постріл. Куля снайпера влучила в ділянку лопатки і прострелила легені. Спроби медиків реанімувати пораненого не дали результату… На першій барикаді біля містка через вулицю Інститутську внаслідок вогнепального поранення загинув Герой, фастівчанин Андрій Саєнко.

20 лютого 2018 року на площі біля міського Палацу культури фастівчани зібралися, щоб  у скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей, яких було вбито у мирний, цивілізований час 21 століття. Перед пам’яттю сучасних Героїв, чоловіків, які зараз стоять на захисті рідної країни десь там, серед хмар. Перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, серед яких є фастівчанин Андрій Саєнко.

Повідомляє сайт ФАСТІВ СЬОГОДНІ з посиланням на КОДА.

Ушанувавши пам’ять Героїв українського народу, наших земляків, які полягли за незалежність української держави хвилиною мовчання, для молитви був запрошений панотець Михайло Данилів. Який разом з тим зазначив, що рани від втрат найкращих синів українського народу ще дуже довго болітимуть і не рубцюватимуться. І наша задача сьогодні – пам’ятати і молитися. За їх душі та за світле майбутнє України.

Вже пройшло 4 роки з того моменту, коли уся країна, об’єднавшись, постала проти неправди та свавілля. Коли згуртувавшись, українці дали відсіч несправедливості. Міський голова Михайло Нетяжук згадав, як тоді увесь Фастів проводжав свого сина Андрія Саєнка в останню путь. А трохи згодом до Фастова одна за одною надходили звістки про загибель фастівчан уже на війні, яка й досі триває. І не лише на сході, по лінії розмежування. По усій країні ворог веде свою гібридну війну, спрямовану на те, щоб розсварити українців. Та ми не забудемо, наголосив Михайло Нетяжук, ідеали Майдану, світлі цілі, за які поклали свої життя кращі Сини українського народу, не забудемо Героїв Небесної Сотні, наших захисників.

Роман Ярох, активіст Революції Гідності, художник-аматор прочитав учасникам мітингу вірш, який присвятив Героям Небесної Сотні. А Отаман Фастівського куреня Українського козацтва, учасник АТО Андрій Шаповал наголосив, що найкраща пам’ять про полеглих захисників – успішна розбудова нашої держави, яка має непереможну національну ідею.

З болем у серці звернулася до містян дружина Андрія Саєнка Валентина Василівна. Вона згадувала, коли чоловік вперше відправився на Майдан, як вирішив знову повернутися на барикади. А час, коли чоловіка не стало, коли родина усвідомила, що Андрій уже не повернеться ніколи, закарбувався в пам’яті назавжди.

Після цього містяни відправилися на Інтернаціональне кладовище, щоб покласти квіти до могил Героїв та низько вклонитися їм за відданий країні найцінніший дар – власне життя.

Ми пам’ятатимемо.

Андрія Саєнка та його спокійну вдачу.

І точно ніколи не забудемо очі згорьованої матері. Жінки, яка виховала достойного нащадка козацького роду, Славного Сина України –   Андрія.

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району