На Яготинщині відсвяткували День незалежності України

24 серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто прийняла Акт проголошення України незалежною, самостійною, демократичною державою. Споконвічна мрія народу, висловлена пророчими словами поета Тараса Шевченка про «сім’ю велику, сім’ю вольну, нову» збулась.

Відзначили цю подію на Яготинщині 23 серпня на літньому майданчику біля районного будинку культури після проведення першого районного Фестивалю Сала.

Про це повідомляє сайт ЯГОТИН СЬОГОДНІ з посиланням на сайт РДА.

У заході приймали участь мешканці міста та району. Серед почесних гостей – директор депарменту агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації Сергій Шупик, виконувач обов’язків голови Яготинської райдержадміністрації Ольга Рудніцька, голова районної ради Віктор Грицай, перший заступник міського голови Сергій Овчаренко.

Зі святом присутніх привітала виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Ольга Рудніцька. У своєму виступі Ольга Іванівна зазначила, що проголошення незалежності стало закономірним результатом нашого історичного розвитку, спільною перемогою багатьох поколінь українців, які боролися й гинули за свою державу. «Ми з вами маємо усі підстави пишатися тим, що наша Батьківщина мала славне минуле, справді легендарних героїв, мужньо пройшла найважчі випробування і не скорилася. Не скоримося й тепер, в час, який сьогодні переживає Україна. Саме в цей важкий період ми усвідомили себе представниками великого народу.
Звертаючись до присутніх, Ольга Рудніцька відзначила роль українських воїнів, які, ризикуючи своїм життям і здоров’ям на передовій, дають нам можливість на мирній території здійснювати необхідні реформи, розбудовувати по-справжньому сильну, квітучу і незалежну країну та побажала усім міцного здоров’я, щастя, добробуту, злагоди, порозуміння і згуртованості, через які пролягає шлях до нового мирного майбутнього.
Цього урочистого дня лунали вітання й від голови райради Віктора Грицая. «24 серпня – це не просто День народження держави. Це свято пам’яті про цілі покоління українців, що творили націю і боролися за державність. Сьогодні, у день національного свята, ми вшановуємо покоління українців Другої світової війни, військовослужбовців, які пройшли пекло Афганістану, Героїв сучасності, які віддали життя за нашу Незалежність у зоні АТО та на майдані під час Революції Гідності. Героїзм, мужність, самопожертва наших земляків в ім’я  Батьківщини, назавжди залишаться в пам’яті сучасників та майбутніх поколінь» – зазначив Віктор Григорович.

Хвилиною мовчання учасники урочистостей вшанували світлу пам’ять тих патріотів України, які загинули за незалежність, цілісність та суверенітет нашої держави.

Як ніколи, велика кількість нагороджених цього дня піднімалися на районну сцену для отримання відзнак – грамот, подяк, квітів  та цінних подарунків ( настінні годинники з логотипом герба Яготинського району). Всього в рамках відзначення свята нагороджено 100 осіб-  за сумлінну працю, активну громадянську позицію, вагомий внесок у розбудову Української держави та з нагоди 26-ї річниці незалежності України.

В ході нагороджень директор департаменту агропромислового розвитку Київської обласної райдержадміністрації С.М.Шупик передав вітання від губернатора Київської області О.Л.Горгана та вручив обласні нагороди кращим аграріям району, а саме:  керівнику Сотниківського відділення ТОВ “Баришівська зернова компанія” Пушенку М.П., директору ДПДГ “Пкнфильської дослідної станції” Коваленку М.А., голові асоціації фермерів і землевласників Яготинського району Бойку А.Б.. В своєму виступі, Сергій Миколайович, зазначив, що Яготинщина достойно зустрічає День Незалежності України, а саме гарними здобутками в сільському господарстві, чудовим святом та побажав всім  мирного неба над головою, достатку та реалізації всі задумів.

Серед нагороджених –почесні жителі Костогриз О.К., Бурдак І.Г., Купєпов В.П, відзначені обласними нагородами Піщенко В.І., Чорноштан В.І., Гавриленко В.О., Шевченко В.В., керівники сільськогосподарських підприємств, та кращі жителі району (за поданнями голів виконкомів місцевих рад).

Продовження свята було не менш змістовним та організованим. Адже на Яготинщині вкотре провели фестиваль “Українська пісня єднає нас”. Один за одним на сцену піднімалися художні колективи кожного населеного пункту району, які, до речі, цього року жеребкуванням визначили черговість виступів, адже кожен виступ заслуговував на особливу увагу.

Чудовий настрій, усвідомлення великої родини, гарний відпочинок, стали підсумком проведеного дійства. Хай живе і квітне наша вільна, незалежна Україна! Хай множаться її здобутки під мирним небом і сонячним теплом!

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:                        

Блoгеры cтaнoвятcя oпacнее ИГИЛa и Гитлерa

Пoлтaвcькі пaцaни рвуть мережу

Cтеллa из шoу «Хoлocтяк-7» рaccкaзaлa, был ли у нее cекc c Дмитрием Черкacoвым

Укрaинcкaя cекc-cимвoл cделaлa зaявление o cвoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят вcтречaтьcя c пoлными женщинaми

Безвиз c ЕC: cкoлькo нужнo денег в cутки (ИНФOГРAФИКA)

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району